Бугун ҳарорат қандай бўлиши айтилди
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 9-11 даража, кундузи 23-25 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2-7 даража илиқ, кундузи 18-23 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 21-26 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 4-9 даража, кундузи 18-23 даража бўлади.

"Uzgidromet" announced the weather forecast to be observed today, October 21.
According to it, in Tashkent city, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable at times, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 9-11 degrees, during the day 23-25 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be a warm 2-7 degrees, during the day 18-23 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 25-30 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 21-26 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees, during the day 18-23 degrees.