Республиканинг айрим ҳудудларида ҳарорат 25 даража иссиқ бўлади.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, кечқурун бироз ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади, 10-12 м/с гача кучайиши, чанг тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 8-10 даража, кундузи 21-23 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 3-8 даража, кундузи 13-18 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 15-20 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 19-24 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Кечаси ва эрталаб баъзи жойларда туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 18-23 даража бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 2-7 даража, кундузи 12-17 даража бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for tomorrow, October 31.
According to it, in Tashkent city, the weather will be slightly cloudy, with some rain in the evening. The wind direction will change to westerly at 3-8 m/s, possibly increasing to 10-12 m/s, with dust and haze observed. The temperature at night will be 8-10 degrees, during the day 21-23 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be variable, with rain possible in some places at night and in the morning. The wind will be westerly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with dust and haze possible in some areas. The temperature at night will be 3-8 degrees, during the day 13-18 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, with rain in some places. The wind will be easterly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with dust and haze possible in some areas. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 15-20 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, and Jizzakh regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation expected. The wind direction will change to westerly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with dust and haze observed. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Samarkand region, the weather will be slightly cloudy, no precipitation expected. The wind direction will change to westerly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with dust and haze observed. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with dust and haze observed. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 19-24 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation expected. Fog is possible in some places at night and in the morning. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 18-23 degrees.
In the foothill and mountainous areas of the Republic, the weather will be variable, with rain possible in some places. The wind direction will change to westerly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature at night will be 2-7 degrees, during the day 12-17 degrees.