Халқаро жиноий суд Microsoft маҳсулотларидан воз кечди
Суд раҳбарияти бу қарорни АҚШ маъмуриятининг эҳтимолий санкцияларидан эҳтиёт чораси сифатида қабул қилган.
'Халқаро жиноий суд Microsoft маҳсулотларидан воз кечди'ning rasmi
Гаагадаги Халқаро жиноий суд (ХЖС) эндиликда Microsoft дастурларидан фойдаланмайди. Суд раҳбарияти бу қарорни АҚШ маъмуриятининг эҳтимолий санкцияларидан эҳтиёт чораси сифатида қабул қилган.
WDR’нинг хабар беришича, Миcрософт маҳсулотлари ўрнига суд Германиянинг ZenDIC компанияси ишлаб чиққан OpenDesk дастурий таъминотига ўтмоқда.
Маълумки, АҚШ президенти Дональд Трамп XJSэни Исроил бош вазири Бинямин Нетаняхуга нисбатан чиқарилган ҳибсга олиш ордери учун кескин танқид қилган эди.

The International Criminal Court has waived the use of Microsoft products.
The court leadership adopted this decision as a precautionary measure against possible sanctions from the US administration.
Image of 'The International Criminal Court has waived the use of Microsoft products.'
The International Criminal Court (ICC) in The Hague will no longer use Microsoft software. The court's leadership made this decision as a precautionary measure against potential sanctions from the US administration.
According to WDR, instead of Microsoft products, the court is switching to the OpenDesk software developed by Germany's ZenDIC company.
As is known, US President Donald Trump had sharply criticized the ICC for the arrest warrant issued against Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.