Бугун қандай об-ҳаво бўлиши маълум бўлди
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Кечаси ва эрталаб баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3-5 даража илиқ, кундузи 15-17 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, баъзи жойларда 2 даража совуққача, кундузи 14-19 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 15-20 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Сирдарё, Жиззах вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 14-19 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2-7 даража илиқ, кундузи 14-19 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларда туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, баъзи жойларда 2 даража совуққача, кундузи 12-17 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5°илиқ, кундузи 10-15°илиқ бўлади.

According to forecasts, the weather in Tashkent will be changeable; no precipitation is expected. At night and in the morning, fog is possible in some areas. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 3-5 degrees above zero, during the day 15-17 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, in some places down to 2 degrees below zero, during the day 14-19 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 15-20 degrees above zero.
In Tashkent, Samarkand, Sirdaryo, and Jizzakh regions, the weather will be changeable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 14-19 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2-7 degrees above zero, during the day 14-19 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable; no precipitation is expected. Fog is possible in some areas. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, in some places down to 2 degrees below zero, during the day 12-17 degrees above zero.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5° above zero, during the day 10-15° above zero.