Бугун айрим ҳудудларда қор ёғиши мумкин
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Шамол ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади, 10-12 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-8 даража илиқ, кундузи 11-13 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 3-8 даража илиқ, кундузи 5-10 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 4-9 даража илиқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 8-13 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 5-10 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 4-9 даража илиқ бўлади.
'Бугун айрим вилоятларда ҳаво 30 даражагача исийди'ning rasmi
Бу қизиқ Бугун 02:38
Бугун айрим вилоятларда ҳаво 30 даражагача исийди
Ўзгидромет бугун, 31 март куни кузатиладиган об-ҳаво прогнозини эълон қилди.
Бу қизиқ 30.03.2026 12:24
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 31 март куни амалда бўладиган қийматини белгилади.
'Долларнинг курси ўзгарди'ning rasmi
Бу қизиқ 26.03.2026 11:35
Долларнинг курси ўзгарди
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 27 март куни амалда бўладиган қийматини белгилади.

According to forecasts, the weather in Tashkent city will be changeable, with occasional rain. The wind will blow from the west at 3-8 m/s, possibly increasing to 10-12 m/s. The temperature at night will be 6-8 degrees above zero, during the day 11-13 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, in some places possibly increasing to 15-20 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 0-5 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, in some places possibly increasing to 15-20 m/s. The temperature at night will be 3-8 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, with rain in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, in some places possibly increasing to 15-20 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees above zero, during the day 10-15 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, with rain in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees above zero, during the day 8-13 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) in some places. Fog is possible in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, in some places possibly increasing to 13-18 m/s. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 4-9 degrees above zero.