Чеченистон раҳбари ўғли Адам Қодировнинг йиғилиш ўтказаётган видеосини эълон қилди
Чеченистон раҳбари Рамзан Қодиров ўғли Адам Қодировнинг Грознийда содир бўлган авариядан кейинги ҳолати бўйича видео эълон қилди. Видео Телеграм-каналида 17 январь куни жойлаштирилган бўлиб, унда Адам Чеченистон хавфсизлик кучлари раҳбарияти билан йиғилиш ўтказаётганини кўрсатади.
Қодировнинг постида айтилишича, “Чеченистон раҳбари ёрдамчиси, Чеченистон хавфсизлик кенгаши котиби Адам Қодиров менинг топшириғим асосида республика куч тузилмалари қўмондонлари билан йиғилиш ўтказди. Кун тартибида сайловларга тайёргарлик, жамоат хавфсизлигини таъминлаш, экстремизмга қарши кураш ва махсус ҳарбий операция зоналарида фаолият масалалари муҳокама қилинди.”
Маълум бўлишича, 18 ёшли Адам авариядан кейин Грозний шаҳридаги Республика шифохонасига олиб келинган ва реанимация бўлимига ётқизилган. ЙТҲ Қодиров кортежи юқори тезликда ҳаракатланаётганда содир бўлган ва бир неча киши жароҳат олган. Ҳодиса туфайли шифохонага олиб борувчи айрим йўллар вақтинча ёпилган.
Адам Қодиров Чеченистон раҳбарининг фаолиятида муҳим шахс бўлиб, республика хавфсизлик кенгаши котиби, Ички ишлар вазирлиги куратори ва Ғазо секторига инсонпарварлик ёрдами кўрсатиш фонди координатори сифатида ишлайди. Шунингдек, у "Чеченистон қаҳрамони", "Қодиров" ордени ва бир нечта бошқа мукофотларга сазовор бўлган.

The head of Chechnya announced a video of his son Adam Kadyrov holding a gathering.
Chechen leader Ramzan Kadyrov has released a video about the condition of his son, Adam Kadyrov, following the accident in Grozny. The video was posted on a Telegram channel on January 17, and it shows Adam holding a meeting with the leadership of the Chechen security forces here.
According to Kadyrov's post, "The assistant to the Head of Chechnya, Secretary of the Chechen Security Council Adam Kadyrov, on my instructions, held a meeting with the commanders of the republic's power structures. The agenda included issues of preparation for elections, ensuring public security, combating extremism, and activities in the zones of the special military operation."
It is known that 18-year-old Adam was taken to the Republican Hospital in Grozny after the accident and placed in the intensive care unit. The accident involving Kadyrov's motorcade occurred while it was moving at high speed, and several people were injured. Due to the incident, some roads leading to the hospital were temporarily closed.
Adam Kadyrov is an important figure in the activities of the Chechen leader, working as the Secretary of the Republic's Security Council, curator of the Ministry of Internal Affairs, and coordinator of the Humanitarian Aid Fund for the Gaza Sector. He is also a "Hero of Chechnya", a recipient of the "Kadyrov" Order, and several other awards.