Олмаотадан 40 нафар ўзбекистонлик депортация қилинди
Қозоғистоннинг Олмаота шаҳрида миграция қонунчилигини бузган 40 нафар Ўзбекистон фуқароси мамлакатдан чиқариб юборилди.
'Олмаотадан 40 нафар ўзбекистонлик депортация қилинди'ning rasmi
Олмаотадан 40 нафар ўзбекистонлик депортация қилинди. Бу ҳақда Zamon.uz маълум қилди.
Маълумотларга кўра, аниқланган шахслар миграция тартиб-қоидаларига риоя қилмаган. Шу сабабли уларга нисбатан амалдаги қонунчилик асосида депортация чораси қўлланилган.
Олмаота шаҳар полиция департаменти Миграция хизмати раҳбари Еркин Амантаевнинг таъкидлашича, асосий мақсад — шаҳарда қонунийлик ва жамоат тартибини таъминлаш ҳамда хорижий фуқаролар томонидан миграция талабларига риоя этилишини назорат қилишдан иборат.

40 Uzbeks were deported from Almaty.
In the city of Almaty, Kazakhstan, 40 citizens of Uzbekistan who violated migration legislation were deported from the country.
Image of '40 Uzbeks were deported from Almaty.'
40 Uzbeks deported from Almaty. This was reported by Zamon.uz reported.
According to the information, the identified individuals did not comply with migration rules and procedures. For this reason, the deportation measure was applied to them based on the current legislation.
According to Yerkin Amantaev, Head of the Migration Service of the Almaty City Police Department, the main goal is to ensure legality and public order in the city and to monitor compliance with migration requirements by foreign citizens.