Тошкент вилоятининг Оҳангарон туманида синтетик наркотик воситаларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди. Бу ҳақда “Хавфсиз ва соғлом юрт” тезкор-профилактик тадбирлари доирасида маълум қилинди.
ДХХ, ИИВ ва Божхона органлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда 1994 йилда туғилган, Яқин Шарқ давлатларидан бирининг фуқароси дала майдонидаги хufия жойдан 970 грамм “Мефедрон” моддасини олиб кетаётган вақтда ушланди.
Тадбир давомида гумонланувчининг Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидаги вақтинча яшаш хонадонда ҳам тинтув ўтказилиб, 2 дона электрон тарози, термоизоляцион материаллар ва бошқа ашёвий далиллар мусодара қилинди.

In Ohangaron, a foreign citizen was detained with 970 grams of synthetic narcotics.
In the Ohangaron district of the Tashkent region, the illegal circulation of synthetic drugs has been halted. This was reported as part of the operational-preventive measures "Safe and Healthy Country."
During an operational action conducted in cooperation with the State Security Service, the Ministry of Internal Affairs, and the Customs authorities, a citizen of one of the Middle Eastern countries, born in 1994, was apprehended while carrying 970 grams of "Mephedrone" from a hidden location in a field.
During the operation, a search was also conducted at the suspect's temporary residence in the Mirzo Ulugbek district of Tashkent city, where 2 electronic scales, thermal insulation materials, and other physical evidence were confiscated.