Ўзбекистонда ноқонуний автопойгалар учун жавобгарлик кучайтирилади
Адлия вазирлиги умумий фойдаланишдаги йўлларда ноқонуний пойгаларни ташкил этиш ва уларда иштирок этиш учун маъмурий ҳамда жиноий жавобгарлик жорий этишни назарда тутувчи қонун лойиҳасини ишлаб чиқди.
'Ўзбекистонда ноқонуний автопойгалар учун жавобгарлик кучайтирилади'ning rasmi
Вазирлик матбуот хизматига кўра, йўлларда ноқонуний пойгалар ўтказилиши йўл ҳаракати иштирокчилари хавфсизлиги ва жамоат тартибига жиддий таҳдид солмоқда.
Бундай ҳолатлар кўпинча оғир йўл-транспорт ҳодисаларига, ҳатто инсонлар ўлимига сабаб бўлиб, аҳоли орасида норозилик ва хавотир уйғотмоқда.
Шу муносабат билан ишлаб чиқилган қонун лойиҳаси ноқонуний автопойгалар оқибатида юзага келадиган фожеали ҳолатларнинг олдини олишга қаратилган.
Ҳужжат манфаатдор вазирлик ва идораларга келишиш учун юборилган. Белгиланган тартиб-таомиллардан сўнг у жамоатчилик муҳокамасига қўйилиши маълум қилинди.

According to the Ministry's press service, the holding of illegal races on roads poses a serious threat to the safety of road users and public order.
Such situations often lead to severe traffic accidents, even fatalities, causing discontent and concern among the population.
In this regard, the developed draft law is aimed at preventing the tragic consequences of illegal auto races.
The document has been sent to the relevant ministries and agencies for approval. After the established procedures, it will be submitted for public discussion.