Навоийда 58 нафар боғча боласини меъёрдан ортиқ олиб кетаётган микроавтобус тўхтатилди
Вилоят ИИБ маълумотига кўра, 6 май куни Ўрта қишлоқ маҳалласи Мумтоз кўчасида ҳайдовчи Қ.З. King Long русумли микроавтобусда давлат-хусусий шериклик асосида фаолият юритувчи "Хадичабегим" боғчасининг 58 нафар тарбияланувчисини олиб кетаётган вақтда тўхтатилган.
Ҳайдовчига нисбатан одам ташиш қоидаларини бузгани учун маъмурий баённома расмийлаштирилди. Шунингдек, ҳайдовчи ва боғча раҳбарияти билан профилактик тушунтириш ишлари олиб борилган.
ИИВ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизматига кўра, республика бўйлаб 1–8 май кунлари ўтказилган рейдлар давомида болаларни транспортда меъёрдан ортиқ ташиш билан боғлиқ 125 та қоидабузарлик аниқланган.
Эслатиб ўтамиз, 5 май куни Навоий вилояти Нурота туманида 13 нафар боғча боласи ва 3 ойлик чақалоқни Daewoo Matiz'да олиб кетаётган боғча мудираси бошқарувни йўқотиши оқибатида автомобил ағдарилиб кетган эди. Ҳодиса оқибатида ҳайдовчи ҳалок бўлиб, болалар жабрланган, улардан бири комага тушган.
Жамият Бугун 11:09
'Римда Италиянинг Ўзбекистондаги собиқ элчиси қамоққа олинди'ning rasmi
Жамият Бугун 05:49
Римда Италиянинг Ўзбекистондаги собиқ элчиси қамоққа олинди
У ноқонуний равишда Россия фуқароларига узоқ муддатли визалар расмийлаштиришда иштирок этганликда гумон қилинмоқда.

In Navoi, a minibus carrying 58 kindergarten children in excess of the norm was stopped.
According to the information from the regional Department of Internal Affairs, on May 6, on Mumtoz Street in the Urta Qishloq neighborhood, driver Q.Z. was stopped while transporting 58 pupils of the "Khadichabegim" kindergarten, operating under a public-private partnership, in a King Long brand minibus.
An administrative report was drawn up against the driver for violating passenger transportation rules. Additionally, preventive explanatory work was conducted with the driver and the kindergarten management.
According to the Traffic Safety Service of the Ministry of Internal Affairs, during raids conducted across the republic from May 1 to May 8, 125 violations related to transporting children beyond the norm in vehicles were detected.
Let us recall that on May 5, in the Nurota district of the Navoi region, the head of a kindergarten lost control while transporting 13 kindergarten children and a 3-month-old infant in a Daewoo Matiz, causing the car to overturn. As a result of the incident, the driver died, and the children were injured, with one of them falling into a coma.