Трамп Эронга жуда қаттиқ зарба берганини айтди
АҚШ Президенти Дональд Трамп Эроннинг янги раҳбариятига қарши навбатдаги зарба берилганини маълум қилди. Америка президентининг бу ҳақдаги сўзларини CNN маълум қилди.
Трампнинг айтилишича, бу зарба жуда кучли бўлган ва оқибатлари сезиларли даражада бўлиши мумкин.
АҚШ Президенти бу баёнотни Оқ уйда Германия канцлери Фридрих Мерц билан учрашув чоғида билдирган.
Бугун Эроннинг янги раҳбарияти яна бир зарба олди ва у анча жиддий кўринади, — деган Трамп.
Унинг таъкидлашича, зарба “жуда кучли” бўлган.
Трампнинг фикрича, Эрон учун “энг ёмон сценарий” – аввалгисидан ҳам ёмонроқ шахс ҳокимиятга келиши бўлади
Шунингдек, Трамп Эроннинг жавоб зарбалари ҳақида ҳам фикр билдириб, Яқин Шарқдаги АҚШ иттифоқчилари бўлган давлатларга ҳужум қилинганидан ҳайратда қолганини айтган. Унинг сўзларига кўра, бу ҳаракатлар “дуч келинаётган ёвузлик даражасини” кўрсатади.
Улар ҳеч бўлмаганда маълум даражада дўстона бўлган ва улар билан муаммоси бўлмаган одамларга зарба бермоқда, — дея қўшимча қилган АҚШ раҳбари.

US President Donald Trump announced that another strike has been carried out against Iran's new leadership. CNN reported the American president's words on this matter.
According to Trump, this strike was very powerful and its consequences could be significant.
The US President made this statement during a meeting with German Chancellor Friedrich Merz at the White House.
Today, Iran's new leadership received another strike, and it looks quite serious, — said Trump.
He emphasized that the strike was "very powerful."
In Trump's opinion, the "worst-case scenario" for Iran would be if an even worse person than the previous one comes to power.
Trump also commented on Iran's retaliatory strikes, expressing surprise that they are targeting countries that are US allies in the Middle East. According to him, these actions show "an unexpected level of evil."
They are striking people who were at least somewhat friendly and with whom they had no problems, — added the US leader.