Ангренда дайди итлар ҳужуми оқибатида 8 ёшли бола ҳалок бўлди
Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрида мактабдан қайтаётган 8 ёшли бола дайди итлар ҳужумига учраб, воқеа жойида вафот этгани айтилмоқда.
'Ангренда дайди итлар ҳужуми оқибатида 8 ёшли бола ҳалок бўлди'ning rasmi
“Миллар” информацион дастурида маълум қилинишича, марҳум бола онаси билан Ангрен шаҳридаги маҳаллалардан бирида ижарада яшаб келган. Айтилишича, бола мактабдан уйига қайтаётган вақтда дайди итлар унга ташланган.
Маҳаллада яшовчиларнинг сўзларига кўра, ҳудудда анча вақтдан бери дайди итлар муаммоси мавжуд бўлиб, айниқса мактабдан қайтаётган болаларга ҳужум қилиш ҳолатлари кузатилган.
Маълумотларга кўра, бола ит тишлаши оқибатида ҳодиса жойида ҳалок бўлган. Унинг онаси ишда бўлган, отаси эса Россияда ишлаётгани айтилмоқда.
Ангрен шаҳар “Истиқлол” маҳалла фуқаролар йиғини раисига кўра, оила мазкур ҳудудда вақтинча яшаб келган бўлиб, асли Бекобод туманидан бўлган. Унинг билдиришича, маҳаллада дайди итлар масаласи юзасидан аввал ҳам мурожаатлар бўлган ва бу ҳолат шаҳар ҳокими ҳамда масъуллар томонидан назоратга олинган.

In Angren, an 8-year-old child was killed as a result of a dog attack.
In the city of Angren, Tashkent region, an 8-year-old child returning from school was attacked by stray dogs and reportedly died at the scene.
Image of 'In Angren, an 8-year-old child was killed as a result of a dog attack.'
According to the "Millar" information program, the deceased child had been living with his mother in a rented apartment in one of the neighborhoods of Angren city. It is said that stray dogs attacked the child while he was returning home from school.
According to the words of local residents, the problem of stray dogs has existed in the area for quite some time, with cases of attacks, especially on children returning from school, being observed.
According to reports, the child died at the scene as a result of the dog bites. It is said that his mother was at work, and his father works in Russia.
According to the chairman of the "Istiqlol" neighborhood citizens' assembly of Angren city, the family had been temporarily living in the area and were originally from Bekabad district. He stated that there had been previous appeals regarding the issue of stray dogs in the neighborhood, and this situation had been taken under control by the city mayor and responsible officials.