Эрон Ташқи ишлар вазирлиги вакили АҚШ ва Исроилнинг мамлакатдаги ёқилғи омборларига қаратган ҳужумларини тинч аҳолига қарши кимёвий уруш эълон қилинишига тенг деб баҳолади. Бу ҳақда Zamon.uz маълум қилди.
Билдирилишича, АҚШ–Исроилнинг Эрон халқига қарши кампанияси энергетика инфратузилмасига қасддан ҳужумлар билан хавфли янги босқичга ўтган.
"Ёқилғи омборларига қилинган бу ҳужумлар Эрон фуқароларига қарши қасддан кимёвий уруш олиб боришдан бошқа нарса эмас", — деб ёзди Багаи ўзининг X ижтимоий тармоқ саҳифасида.
Эрон Ташқи ишлар вазирлиги бу баёнот орқали халқаро ҳамжамиятни ушбу ҳужумларнинг хавфли оқибатлари ва тинч аҳоли хавфсизлигига таҳдиди ҳақида огоҳлантирди.

A spokesperson for the Iranian Ministry of Foreign Affairs equated the US and Israeli attacks on the country's fuel depots to declaring chemical warfare against the civilian population. Zamon.uz reported this.
It is stated that the US-Israeli campaign against the Iranian people has entered a dangerous new phase with deliberate attacks on energy infrastructure.
"These attacks on fuel depots are nothing other than waging deliberate chemical warfare against Iranian citizens," wrote Bagheri on his X social media page.
Through this statement, the Iranian Ministry of Foreign Affairs alerted the international community about the dangerous consequences of these attacks and the threat to civilian security.