Ўзбекистон аёллар термаси чорак финалда Жанубий Кореяга қарши ўйнайди
Футбол бўйича аёллар ўртасидаги Осиё кубогида Ўзбекистон терма жамоасининг чорак финалдаги рақиби маълум бўлди.
'Ўзбекистон аёллар термаси чорак финалда Жанубий Кореяга қарши ўйнайди'ning rasmi
Ўзбекистон аёллар миллий футбол терма жамоаси Австралияда ўтаётган AFC Women’s Asian Cup турнирида чорак финалда Жанубий Корея аёллар миллий футбол терма жамоасига қарши майдонга тушади.
Бош мураббий Котрина Калбайте шогирдлари “Б” гуруҳида учинчи ўринни эгаллаб, плей-офф босқичига йўл олган. Чорак финал учрашуви 14-март куни Сйдней шаҳрида бўлиб ўтади.
Қайд этилишича, мазкур баҳс ғолиби келаси йили Бразилияда ўтадиган аёллар ўртасидаги жаҳон чемпионатига йўлланма олади. Мағлуб бўлган жамоа эса мундиалга чиқиш учун қўшимча плей-офф баҳсида иштирок этади.
Маълумот учун, Ўзбекистон терма жамоаси гуруҳ босқичида Хитой аёллар миллий футбол терма жамоаси ва Шимолий Корея аёллар миллий футбол терма жамоасига мағлуб бўлган. Сўнгги турда эса Бангладеш аёллар миллий футбол терма жамоаси устидан ғалаба қозониб, плей-офф босқичига чиқишга муваффақ бўлган.

The Uzbekistan women's national football team will take the field in the quarterfinals of the AFC Women's Asian Cup tournament being held in Australia against the South Korea women's national football team.
Head coach Katerina Kalbaite's pupils secured a spot in the playoff stage by finishing third in Group "B". The quarterfinal match will take place on March 14 in the city of Sydney.
It is noted that the winner of this match will receive a ticket to the Women's World Championship to be held next year in Brazil. The losing team will participate in an additional playoff match to qualify for the World Cup.
For reference, the Uzbekistan national team lost to the China women's national football team and the North Korea women's national football team in the group stage. In the final match, they managed to secure a victory over the Bangladesh women's national football team and successfully advance to the playoff stage.