Бахтсиз ҳодисанинг сабабини аниқлаш учун 5 кишидан иборат қўмита тузилди.
Бангладеш марказида йўловчи автобуси Падма дарёсига қулаши оқибатида камида 18 киши ҳалок бўлди, деб хабар бермоқда The Daily Star.
Маълумотларга кўра, автобус паромга чиқиш вақтида бошқарувни йўқотиб, дарёга тушган ва у тахминан 40 нафар йўловчини олиб юрган. 11 йўловчи қирғоққа мустақил равишда чиқишга муваффақ бўлган.
Қутқарувчилар автобусни ҳодисадан олти соат ўтгач, дарёдан чиқаришган. Бангладеш ёнғин хизмати ва фуқаролик мудофааси маълумотларига кўра, автобусдан 23 киши жасади топилган: 11 нафари аёл, 7 нафари эркак ва 5 нафари бола.

The Daily Star reports that at least 18 people were killed after a passenger bus plunged into the Padma River in central Bangladesh.
According to information, the bus lost control while boarding a ferry and fell into the river, carrying approximately 40 passengers. 11 passengers managed to get to the shore independently.
Rescuers retrieved the bus from the river six hours after the incident. According to data from the Bangladesh Fire Service and Civil Defense, 23 bodies were recovered from the bus: 11 women, 7 men, and 5 children.
The district administration has formed a five-member committee to determine the cause of the tragic incident.