Prezident administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva O'zbekiston Milliy investitsiya jamg'armasi “Franklin Templeton” bilan hamkorlikda bir vaqtning o'zida London va Toshkent fond birjalarida IPO jarayonini boshlaganini ma'lum qildi.
Uning ta'kidlashicha, IPO jarayonlarida BlackRock, Franklin Resources va Redwheel kabi yirik xalqaro investorlarning ishtirok etayotgani O'zbekistonning tanlangan taraqqiyot yo'li, iqtisodiy salohiyati va kelajagiga bo'lgan ishonchning yorqin ifodasidir.
“Mamlakatimiz IPO jarayonlarida ko'plab yirik xalqaro investorlarning ishtirok etishi dunyo hamjamiyati tanlagan yo'limiz, salohiyatimiz va kelajagimizga ishonayotganining yorqin isbotidir”, — deyiladi xabarda.

The head of the Presidential Administration, Saida Mirziyoyeva, announced that the National Investment Fund of Uzbekistan, in cooperation with Franklin Templeton, has launched the IPO process simultaneously on the London and Tashkent stock exchanges.
According to her, the participation of major international investors such as BlackRock, Franklin Resources, and Redwheel in the IPO processes is a vivid expression of confidence in Uzbekistan's chosen development path, economic potential, and future.
“The participation of many large international investors in our country's IPO processes is a vivid proof that the world community trusts our chosen path, our potential, and our future,” — the report says.