Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida yashovchi ota farzandi uchun 18 yoshga to‘lguniga qadar to‘lashi kerak bo‘lgan aliment pullarini avvaldan to‘lab qo‘ydi.
Ma’lum bo‘lishicha, fuqarolik ishlari bo‘yicha Farg‘ona tumanlararo sudining ijro hujjatiga asosan qarzdor I.X. undiruvchi X.Q.ning foydasiga voyaga yetmagan bir nafar farzandining moddiy ta’minoti uchun aliment undirish belgilangan.
Ta’kidlanishicha, farzandlarining moddiy ta’minoti va majburiyatini anglagan qarzdor I.X. aliment to‘lash majburiyatini olgan bo‘lsa-da, farzandining 18 yoshgacha bo‘lgan aliment pullarini sobiq turmush o‘rtog‘i bilan o‘zaro kelishgan holda oldindan to‘lab berishini aytib, Majburiy ijro byurosining Farg‘ona shahar bo‘limiga murojaat qilgan.
Byuroning davlat ijrochisi tomonidan hisoblab berilgan 75.564.625 so‘m aliment pullari sobiq turmush o‘rtog‘i to‘landi.

A father living in Fergana city, Fergana region, paid in advance the child support payments required until his child reaches 18 years of age.
It appears that based on the enforcement document of the Fergana interdistrict court on civil matters, debtor I.Kh. was ordered to pay alimony for the material support of his underage child in favor of the claimant Kh.Q.
It is emphasized that debtor I.Kh., understanding his obligations for the material support of his children, although having taken responsibility to pay alimony, has approached the Enforcement Bureau of the Fergana city with a proposal to pay in advance the alimony payments for his child until they reach 18 years, having agreed upon this with his ex-spouse.
The state executor of the Bureau calculated and paid the sum of 75,564,625 UZS of alimony payments to the ex-spouse.