9 yoshli maktab o‘quvchisi yo‘lning belgilanmagan qismidan kesib o‘tayotgan bo‘lgan.
Ijtimoiy tarmoqlarda avtomashina yo‘lning belgilanmagan qismidan kesib o‘tayotgan maktab o‘quvchisini urib yuborgani aks etgan video tarqaldi.
Toshkent shahar IIBB  holavt 19 sentyabr kuni soat taxminan 13:45 larda Sergeli tumani, Fayzli Toshkent ko‘chasida sodir bo‘lganini ma’lum qildi.
1983 yilda tug‘ilgan haydovchi M.A. BYD rusumli, davlat raqam belgisi 01 444 VFA bo‘lgan avtomashinada harakatlanib, piyodani urib yuborgan.
Yo‘l-transport hodisasi natijasida voyaga yetmagan 2015 yilda tug‘ilgan L.S. olgan tan jarohatlari sababli kasalxonaga olib borilgan vaqtda vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (“Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish”) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

In Tashkent, a girl hit by a BYD car has died.
A video showing a car hitting a school student crossing an undesignated part of the road has been circulated on social media. Video spread.
The Tashkent city police department reported that the incident occurred on September 19, around 13:45, in the Sergeli district, on the street Fayzli Tashkent.
The driver, born in 1983, M.A., moving in a BYD brand car with the state license plate 01 444 VFA, hit a pedestrian.
As a result of the road traffic accident, the minor born in 2015, L.S., died from the injuries sustained while being taken to the hospital.
A criminal case has been initiated under Article 266, part 2, of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan (“Violation of the rules of road traffic or operation of vehicles”). Investigative actions are currently underway.