Holat Bog‘ibaland ko‘chasidagi ichki yo‘llardan birida sodir bo‘lgan.
Namangan viloyati Kosonsoy tumanida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqida IIV axborot xizmati ma’lum qildi.
Holat 2 oktyabr kuni soat 16:00 atrofida tumanning Bog‘ibaland ko‘chasidagi ichki yo‘llardan birida sodir bo‘lgan.
"VAZ-2107" haydovchisi do‘stini mashina yukxonasiga o‘tqizib olib, turli manyovrlar qilib harakatlangan. Oqibatda yerga yiqilgan yigit turli tan jarohatlari bilan shifoxonaga yotqizilgan. Ko‘rsatilgan tibbiy muojalarga qaramay vafot etgan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (Odam o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan ish ochilgan.

In Namangan, a young man died after falling from the trunk of a car as a result of a maneuver.
Image of 'In Namangan, a young man died after falling from the trunk of a car as a result of a maneuver.'
A road traffic accident occurred in the Kosonsoy district of Namangan region. This was reported by the Ministry of Internal Affairs information service announced.
The incident happened on October 2nd, around 16:00, on one of the internal roads of Boghibaland street.
The "VAZ-2107" driver carried his friend in the trunk of the car, making various maneuvers. As a result, the fallen young man was hospitalized with various bodily injuries and died despite medical treatment.
An investigation has been initiated under Article 266 part 2 of the Criminal Code (Violation of the traffic safety or operation rules of transport vehicles leading to human death).