Sirdaryoda o‘qituvchini urgan ayol uzr so‘rab chiqdi
Sirdaryo tumanidagi 1-maktabda o‘qituvchini urgan ayol kechirim so‘rab chiqdi. Ayolning qo‘pol muomalasi jamoatchilikning keng muhokamalariga sabab bo‘lgan edi.
Holat viloyat maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, tegishli huquqni muhofaza qiluvchi organlar tomonidan atroflicha o‘rganib chiqilgan va unga nisbatan tegishli chora ko‘rilgan. Bu haqida Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi ma’lum qildi.
"Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi bunday holatlarni keskin qoralaydi va doimo murosasiz munosabatda bo‘ladi", -  deyiladi vazirlik xabarda.

The woman who hit a teacher in School No. 1 of the Sirdarya district apologized. The woman's rude behavior had caused widespread public discussion.
The situation was thoroughly investigated by the regional pre-school and school education department, along with the relevant law enforcement agencies, and appropriate measures were taken. This was announced by the Ministry of Pre-School and School Education.
"The Ministry of Pre-School and School Education strongly condemns such incidents and will always maintain a strict stance," the ministry statement said.