Joriy yilning 14 fevral kuni soat 19-30 larda Chiroqchi tumanida joylashgan "Sharjah" sport kompleksda shug‘ullanuvchi fuqarolar o‘rtasida o‘zaro kelishmovchilik oqibatida, shu tumanda yashovchi muqaddam sudlangan fuqaro Q.O. to‘qqiz nafar sheriklari bilan aka-uka J.I. va J.A.ni urib tan jarohati yetkazganlar.
Mazkur holat yuzasidan Chiroqchi tumani IIB huzuridagi TB tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 2-qismining “a,b” bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, ishtirokchilarning o‘n nafariga nisbatan protsessual tartibda qamoq ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.

On February 14th of the current year at around 19:30, in the Chiroqchi district's "Sharjah" sports complex, as a result of a disagreement among the citizens attending, a previously convicted citizen Q.O. with nine of his associates, assaulted brothers J.I. and J.A., causing them bodily injuries.
On this matter, the Chiroqchi district's Department of Internal Affairs initiated a criminal case under parts "a, b" of section 2 of Article 277 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, with pre-trial detention measures applied procedurally against ten participants.