AQSHda 20 yil o‘gay onasi tomonidan asir saqlangan erkak qutqarildi
AQSHning Konnektikut shtatida insoniyatni larzaga soluvchi jinoyat fosh etildi. 32 yoshli erkak 11 yoshidan buyon o‘gay onasi tomonidan uyida asirlikda saqlangan. Bu haqida zamon.uz xabar berdi.
Uzoq yillar davomida zo‘ravonlik va tahqirlarga uchragan jabrlanuvchi uyda yong‘in sodir bo‘lgach, politsiya xodimlari tomonidan topilgan.
Tergov natijalariga ko‘ra, jabrlanuvchi deyarli o‘n ikki yil davomida jismoniy va ruhiy azoblarni boshdan kechirgan, muntazam ravishda ochlik va tibbiy e’tiborsizlikka duch kelgan. U qochish maqsadida qasddan yong‘in chiqarganini tan olgan.
Politsiya 56 yoshli Kimberli Sullivanni odam o‘g‘irlash va qiynoqlarda ayblab hibsga olgan. Hozirda jabrlanuvchi reabilitatsiya jarayonidan o‘tmoqda. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, uning yo‘qotgan 20 yilini tiklash mushkul bo‘ladi.

In the US, a man who had been held captive by his stepmother for 20 years was rescued.
A shocking crime was uncovered in the state of Connecticut, USA. A 32-year-old man was held captive in his home by his stepmother since the age of 11. This was reported by zamon.uz here.
The victim, who had been subjected to years of violence and humiliation, was found by police officers following a fire at the home.
According to the investigation, the victim had endured nearly twelve years of physical and emotional suffering, regularly facing starvation and medical neglect. He admitted to intentionally starting the fire in an attempt to escape.
Police have arrested 56-year-old Kimberly Sullivan on charges of kidnapping and torture. The victim is currently undergoing a rehabilitation process. Experts say it will be difficult to recover the 20 years he lost.