AQSHda maktab avtobusi ag‘darilib ketdi
AQSHning Janubiy Karolina shtatida maktab avtobusi ag‘darilib ketishi oqibatida bir kishi halok bo‘ldi, 21 kishi jarohatlandi. Bu haqda “Fox News” telekanali qutqaruv xizmatlariga tayanib xabar berdi.
Payshanba kuni Shimoliy Karolina shtatining Sharlotta shahri chekkasida ekskursiyadan qaytayotgan maktab avtobusining shinasi yorilib, Janubiy Karolinadagi shosseda ag‘darilib ketishi oqibatida bir kishi halok bo‘ldi va bir necha kishi jarohat oldi, - deyiladi xabarda.
Ma’lum bo‘lishicha, 17 nafar jabrlanuvchi shifoxonaga tez yordam karetasi yoki vertolyotda yetkazilgan. Ulardan 5 nafari og‘ir ahvolda.

In the U.S. state of South Carolina, a school bus overturned, resulting in one fatality and injuries to 21 people. This was reported by Fox News, citing emergency services.
On Thursday, a school bus returning from a field trip had a tire blowout and overturned on a highway in South Carolina, near the outskirts of Charlotte, North Carolina. As a result, one person died and several others were injured, the report stated.
According to available information, 17 of the injured were transported to the hospital by ambulance or helicopter. Five of them are in serious condition.