Sirdaryoda 14 yoshli o‘smir cho‘kib ketdi
Sirdaryo viloyatining Mirzaobod tumanida 14 yoshli yigit kanalga cho‘kib ketdi. Bu haqda viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xabar berdi.
Qayd etilishicha, 18 may kuni Mirzaobod tumani Oydin MFY hududidan oqib o‘tuvchi "Do‘stlik" kanaliga cho‘milish uchun borgan 2011 yilda tug‘ilgan A.X. ehtiyotsizlik oqibatida cho‘kib ketgan.
Viloyat FVB g‘avvos-qutqaruvchilari tomonidan olib borilgan suvda qidiruv-qutqaruv tadbirlari natijasida, 19 may kuni yigitning jasadi suvdan olib chiqilgan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Mirzaobod tumani prokuraturasi tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
'Oʻzbekistonda xavfsizlik kamarini taqmaslikka ruxsat beriladigan kasalliklar roʻyxati tasdiqlandi.'ning rasmi

In the Mirzaabad district of the Syrdarya region, a 14-year-old boy drowned in a canal. The regional Emergency Situations Department reported this.
It is noted that on May 18, A.Kh., born in 2011, drowned as a result of carelessness while going to swim in the "Dostlik" canal flowing through the territory of the Oydin MFY in the Mirzaabad district.
As a result of search and rescue operations conducted underwater by the regional Emergency Services divers, the body of the young man was retrieved from the water on May 19.
Currently, investigative works are being carried out by the Mirzaabad district prosecutor's office regarding this incident.