Samarqandda 2 o‘quvchi hovuzda cho‘kib ketdi
Joriy yilning 24 may kuni Samarqand viloyatining Paxtachi tumanidagi 6-sonli maktabning ikki nafar o‘quvchisi suvda cho‘kib, vafot etdi.
Bosh prokuratura matbuot kotibining darakchi.uz ga ma’lum qilishicha, 6-sonli maktabning ikki nafar 13 yoshli o‘quvchisi tumanning Sardoba mahallasida joylashgan “Nazarov Oqbo‘ta” fermer xo‘jalik yerlarini tomchilatib sug‘orish uchun mo‘ljallangan hovuzda cho‘kib vafot etgan.
Hozirda ushbu holat yuzasidan Paxtachi tumani IIB va prokuratura tomonidan surishtiruv harakatlari olib borilmoqda.

On May 24 of this year, two students of school number 6 in the Pakhtachi district of the Samarkand region drowned and died.
According to the press secretary of the General Prosecutor's Office speaking to darakchi.uz, two 13-year-old students of school number 6 drowned and died in a pond intended for drip irrigation on the lands of the “Nazarov Okbuta” farm enterprise located in the Sardoba neighborhood of the district.
Currently, investigative actions regarding this case are being carried out by the Pakhtachi district police department and the prosecutor's office.