Nega Toshkentda "svet" ko‘p o‘chyapti?
"Hududiy elektr tarmoqlari" AJ iste’molchilarga yetkazilayotgan noqulaylik uchun uzr so‘ragan holda, rejaviy o‘chishlar haqida aholini xabardorligini yanada oshirish choralari ko‘rilishni ma’lum qildi.
Xabarga ko‘ra, Toshkent shahri va viloyatlarda joriy yil kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish hamda farmonlar ijrosini ta’minlash maqsadida taqsimlash tarmoqlarida yangilash hamda ta’mirlash ishlari olib borilmoqda.
Mazkur jarayonda ishchi-xodimlarning xavfsizligi ta’minlash maqsadida hududlar kesimida rejaviy o‘chirishlar amalga oshirilmoqda. Bunday rejaviy o‘chirishlar Toshkent shahri va hududlarda jamiyatning korxona va filial axborot xizmatlari tomonidan doimiy ravishda e’lon qilinib borilishi ta’minlangani keltirilgan.
Shuningdek, issiq kunlarda ma’lum hududlarda avariyaviy holatlarning yuzaga kelishi ham elektr energiyasida uzilishlarni vujudga keltirib chiqarishiga sabab bo‘lmoqda, deyiladi xabarda.

"Regional Electric Networks" JSC, while apologizing to consumers for the inconvenience caused, announced measures to further increase public awareness about planned outages.
According to the announcement, in preparation for the upcoming autumn-winter season this year, renovation and repair works are being carried out in distribution networks in Tashkent city and regions to ensure the execution of orders.
In this process, planned outages are being implemented in territories to ensure the safety of the workers. Such planned outages are constantly announced by the corporate and branch information services in Tashkent city and regions, as mentioned.
Moreover, it is reported that during hot days, the emergence of emergency situations in certain areas also causes interruptions in electricity supply.