Rossiya prezidenti Ukraina bilan tinchlik muzokaralarini boshlashga tayyor, biroq buning uchun Kiyev “hududlar almashinuvi” masalasini muhokama qilishga rozi bo‘lishi kerak.
'Putin tinchlik muzokaralarini boshlashga tayyor, agar Ukraina "hududlar almashinuvi"ni muhokama qilsa – Bloomberg'ning rasmi
Agentlik ma’lumotiga ko‘ra, bu pozitsiyani AQSh prezidenti Donald Trump Yevropa yetakchilari va Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy bilan o‘tkazgan uchrashuv chog‘ida bildirgan.
Ushbu fikr Rossiya prezidentining rasmiy bayonoti emas, balki Trumpning shaxsiy mulohazasi sifatida keltirilgan.
Bloombergning yozishicha, bu xulosa AQShning Moskvaga yuborgan maxsus vakili Stiv Uitkoff (Steve Witkoff)ning Putin bilan bo‘lgan uchrashuvi ortidan shakllangan.
Shu bilan birga, manbalarning ta’kidlashicha, Putin Trump bilan tez orada uchrashishga jiddiy qaror qilgan. Kreml rahbari bu uchrashuv uchun Birlashgan Arab Amirliklarini "mos joy" deb atagan.
Biroq, Putin Zelenskiy bilan yuzma-yuz muzokaralar o‘tkazilishi yaqin orada ro‘y berishini istisno qilgan. Unga aytishicha, bu kabi uchrashuv uchun zarur

Putin is ready to start peace talks if Ukraine discusses "territorial swaps" – Bloomberg
The President of Russia is ready to start peace talks with Ukraine, but Kyiv must agree to discuss the issue of "territorial exchange" for this.
Image of 'Putin is ready to start peace talks if Ukraine discusses "territorial swaps" – Bloomberg'
According to agency information, this position was expressed by U.S. President Donald Trump during his meeting with European leaders and Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy.
This opinion is not an official statement by the Russian president but is presented as Trump's personal view.
Bloomberg reports that this conclusion was formed following a meeting between Putin and U.S. special envoy to Moscow, Steve Witcoff.
At the same time, sources emphasize that Putin has seriously decided to meet with Trump soon. The Kremlin leader referred to the United Arab Emirates as a "suitable location" for this meeting.
However, Putin ruled out the possibility of face-to-face negotiations with Zelenskyy happening in the near future. According to him, necessary conditions for such a meeting are