Rossiyada og‘ir ahvolda bo‘lgan 3 nafar o‘zbekistonlik mamlakaga qaytarildi
Bosh konsulxona tomonidan fuqarolarga O‘zbekistonga qaytish uchun sertifikatlar rasmiylashtirilgan hamda ular 4 avgust kuni mamlakarga qaytarilgan.
'Rossiyada og‘ir ahvolda bo‘lgan 3 nafar o‘zbekistonlik mamlakaga qaytarildi'ning rasmi
Rossiyada mushkul ahvolda qolgan 3 nafar O‘zbekiston fuqarosi "Vatanga qaytarish" nomli xayriya aksiyasi doirasida O‘zbekistonga qaytarildi.
Ma’lum bo‘lishicha, Rossiya Bosh konsulxonasi tomonidan fuqarolarga O‘zbekistonga qaytish uchun sertifikatlar rasmiylashtirilib, 4 avgust kuni mamlakatga qaytarilgan.
Ma’lumot uchun, 30 iyul – "Butunjahon odam savdosiga qarshi kurashish" kuni munosabati bilan O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi, Bandlik vazirligi, Migratsiya agentligi, Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi hamda huquq-tartibot idoralari bilan 30 iyuldan 30 avgustgacha "Vatanga qaytarish" nomli xayriya aksiyasi o‘tkazilmoqda.

3 Uzbek nationals in critical condition in Russia were repatriated.
The consulate general officially issued certificates to citizens for returning to Uzbekistan, and they were repatriated to the country on August 4.
Image of '3 Uzbek nationals in critical condition in Russia were repatriated.'
Three Uzbek citizens who found themselves in a difficult situation in Russia were repatriated to Uzbekistan as part of the charity campaign "Return to Homeland."
It is reported that the Consulate General of Russia officially processed certificates for the citizens to return to Uzbekistan, and they were repatriated on August 4.
For reference, in connection with July 30—the "World Day Against Trafficking in Persons"—the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, the Ministry of Employment, the Migration Agency, the Committee for Family and Women, and law enforcement agencies are conducting the charity campaign "Return to Homeland" from July 30 to August 30.