Xitoyda 17 yoshli qiz o‘zidan 2 yosh katta 19 yoshli yig‘itini qul qilib sotgan. Bu haqda “Thaiger” nashri xabar berdi.
Bildirilishicha, yig‘it va qiz bilyardxonada tanishgan. Suhbat davomida qiz o‘zining Myanmadagi badavlat ota-onasi haqida maqtanib, yig‘itga ish topishda yordam berishni va’da qilgan. Yig‘it bunga rozi bo‘lib, joriy yilning fevralida sevgilisi bilan Bangkokka borgan.
Tailand va Myanma chegarasiga yo‘l olgan yig‘it va qiz yo‘lda o‘zaro janjallashib qolishgan. Shu payt yig‘itga qurollangan shaxslar hujum qilib, uning telefon va pasportini tortib olgan. Keyingi to‘rt oy davomida yig‘it asirlikda saqlangan va uni muntazam ravishda sochlarini qirib tashlab va onlayn firibgarlik bilan shug‘illanishga majbur qilishgan. Qiz yig‘itni 14 ming dollar evaziga sotgan.
Bosqinchilar yig‘itning oilasi bilan bog‘lanib, 48 ming dollar miqdorida tovon talab qilgan. To‘rt oy ichida kerakli mablag‘ yig‘ilib, yig‘it ozod qilingan. O‘sha paytda qiz Tailandda hordiq chiqarayotgan bo‘lgan va Xitoyga qaytganida qo‘lga olingan. Unga firibgarlik va odam savdosi bo‘yicha ayblov qo‘yilgan.

In China, a 17-year-old girl sold a 19-year-old boy, who was two years older than her, into slavery. This was reported by the "Thaiger" publication.
According to the report, the young man and the girl met at a billiard hall. During the conversation, the girl boasted about her wealthy parents in Myanmar and promised to help the young man find a job. The young man agreed and went to Bangkok with his girlfriend in February of this year.
While on the road to the Thailand and Myanmar border, the young man and the girl got into an argument. At that moment, armed individuals attacked the young man and took his phone and passport. For the next four months, the young man was held captive, where they regularly shaved his head and forced him to engage in online scams. The girl sold the young man for 14 thousand dollars.
The kidnappers contacted the young man's family and demanded a ransom of 48 thousand dollars. The necessary amount was collected within four months, and the young man was freed. By that time, the girl was serving a prison sentence in Thailand and was arrested upon her return to China. She has been charged with fraud and human trafficking.