Trump o‘lgani aytilmoqda
Tarqalayotgan xabarlarga asos sifatida AQSh vitse-prezidenti Jey Di Vensning kecha aytgan so‘zlari keltirilmoqda. Vens kuni kecha o‘z bayonotida, agar Trump bilan nimadir yuz bersa, AQSh prezidentligi vakolatlarni o‘z zimmasiga olishga tayyorligini bildirgan edi.
Bundan tashqari, Trump seshanba kunidan beri omma oldida ko‘rinish bermadi, bu esa uning uchun o‘ta nooddiy holat sifatida ko‘rilmoqda.
"Shuningdek, Pentagonning favqulodda vaziyatlar bilan shug‘ullanayotganidan darak beruvchi “pizza indeks”ning yuqoriligi ham kuzatilmoqda", deya yozmoqda “Strana”.
Avvalroq Oq uy tibbiy hisobotida AQSh prezidentida venoz yetishmovchiligi tashxisi qayd etilgandi. Bir necha kun avval esa ommaaviy axborot vositalari Trumpning qo‘lida ko‘karish payqagan edi.
Hozircha ushbu ma’lumotni rasman izohlovchi bayonot berilmagan. Trumpning o‘limiga oid hech qanday ishonchli dalillar yo‘q.

Trump is said to be dead.
Spreading reports are based on statements made last night by US Vice President JD Vance. In his statement yesterday, Vance expressed his readiness to assume the powers of the US presidency if anything were to happen to Trump.
Furthermore, Trump has not made any public appearances since Tuesday, which is seen as a highly unusual situation for him.
"Also, a high 'pizza index,' which indicates the Pentagon's engagement with emergency situations, is being observed," writes Strana.
Earlier, the White House medical report noted a diagnosis of venous insufficiency in the US President. A few days ago, mass media outlets spotted a bruise on Trump's hand.
No official statement has yet been provided to explain this information. There is no credible evidence regarding Trump's death.