“O‘zgidromet” bugun, 2 sentabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-17 daraja, kunduzi 31-33 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 17-12 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 14-19 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 16-21 daraja, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol shimoli-sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 9-14 daraja, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, September 2.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 15-17 degrees, during the day 31-33 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, in some places it may increase to 17-22 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 14-19 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 16-21 degrees, during the day 32-37 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeasterly at 5-10 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees, during the day 30-35 degrees.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 9-14 degrees, during the day 20-25 degrees.