Yuk mashinasi haydovchisi boshqaruvni yo'qotib, bir necha avtoulovlar bilan to'qnashgan.
7 sentyabr kuni Angrenda sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasida halok bo‘lganlar soni 11 nafarga yetdi. Yuk mashinasi haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib, bir nechta avtoulovlar bilan to‘qnashgan.
Farg‘ona viloyati hokimligi xabariga ko‘ra, mazkur halokatli YTH Cement olib ketayotgan Shacman rusumli yuk mashinasi temiryo‘l kesishmasida boshqaruvni yo‘qotgani natijasida sodir bo‘lgan. To‘qnashuv natijasida ikki yuk mashinasi va beshta yengil avtoulov zararlangan.
Hodisa oqibatida 11 kishi halok bo‘ldi, bir nechta fuqarolar turli darajada jarohat olgan. Jabrlanganlarga shifoxonada tibbiy yordam ko‘rsatilmogda.
Viloyat hokimi halok bo‘lgan va jarohatlanganlarning oilalariga moddiy va psixologik yordam ko‘rsatishni topshirdi. Shuningdek, yuk transporti faoliyati bo‘yicha talablarni kuchaytirish, transport infratuzilmasini tahlil qilish va xorijiy tajribalarni o‘rganish bo‘yicha tegishli vazifalar yuklatildi.

The number of victims of the horrific accident in Angren has reached 11 people.
The number of people killed in the road traffic incident that occurred in Angren on September 7 has reached 11. The truck driver lost control and collided with several vehicles.
According to the report from the Fergana regional government, this fatal traffic accident occurred when a Shacman-branded truck, which was transporting cement, lost control at a railway crossing. As a result of the collision, two trucks and five passenger cars were damaged.
As a result of the incident, 11 people were killed, and several citizens sustained injuries of varying degrees. Medical assistance is being provided to the injured at the hospital.
The regional governor has instructed to provide material and psychological assistance to the families of the deceased and injured. Furthermore, relevant tasks were assigned to strengthen requirements for freight transport activities, analyze transport infrastructure, and study foreign best practices.