Sankt-Peterburg shahrida sodir boʻlgan fojiada vafot etgan oʻzbekistonlik yigitning shaxsi aniqlandi. Bosh konsullik maʼlumotiga koʻra, u 2001 yilda Surxondaryo viloyatida tugʻilgan A.U. boʻlib, joriy yilning aprel oyidan buyon Rossiyada ishlayotgan edi.
Yigit 16 sentyabr kuni Rossiya Oliy sudi binosi qurilishida 15 metr balandlikdan qulab tushib, voqea joyida vafot etgan. Ayni paytda tergov ishlari olib borilmoqda va jinoyiy ish qoʻzgʻatish ehtimoli koʻrib chiqilmogʻda.
Oʻzbekistonning Sankt-Peterburgdagi Bosh konsulligi va Migratsiya agentligi marhumning yaqinlari bilan aloqa oʻrnatgan boʻlib, uning jasadini vatanga qaytarishda amaliy yordam koʻrsatmoqda.
Maʼlumot uchun, bu soʻnggi haftalarda Rossiyada mehnat faoliyati davomida halok boʻlgan oʻzbekistonlik ikkinchi shaxsdir.

Saint Petersburg The identity of the young man from Uzbekistan who died in the tragedy that occurred in the city has been established. According to the Consulate General, he was A.U., born in the Surkhandarya region in 2001, and had been working in Russia since April of this year.
On September 16, the young man fell from a height of 15 meters at the construction site of the Russian Supreme Court building and died at the scene. An investigation is currently underway, and the possibility of opening a criminal case is being considered.
The Consulate General of Uzbekistan in Saint Petersburg and the Migration Agency have established contact with the relatives of the deceased and are providing practical assistance in repatriating his body to his homeland.
For reference, this is the second Uzbek national to have died while working in Russia in recent weeks.