Hodisa tafsilotlari ochiqlandi.
Joriy yilning 10 oktyabr kuni kechqurun Toshkent shahar Mirzo Ulug‘bek tumanida yong‘in hodisasi ro‘y berdi. Favqulodda vaziyatlar bosh boshqarmasi ma’lumotiga ko‘ra, “Lacetti” rusumli avtomobil Buyuk Ipak yo‘li ko‘chasida harakatlanib ketayotgan vaqtda yonib ketgan.
Ma’lum qilinishicha, xabar olingach, yong‘in-qutqaruv xizmati navbatchi guruhi voqea joyiga zudlik bilan etib borib, olovning tarqalishiga yo‘l qo‘ymagan. Yong‘in soat 20:18 da boshlangan bo‘lsa, 20:28 da to‘liq bartaraf etilgan.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa oqibatida tan jarohati olganlar yo‘q. Ayni paytda mutaxassislar tomonidan yong‘inning kelib chiqish sabablari bo‘yicha tekshiruv ishlari olib borilmoqda.

On the evening of October 10 of this year, a fire occurred in the Mirzo Ulugbek district of Tashkent city. According to the information from the Department of Emergency Situations, a "Lacetti" brand car caught fire while moving along the Great Silk Road street.
It was reported that upon receiving the alert, the on-duty group of the fire and rescue service quickly arrived at the scene and prevented the fire from spreading. The fire started at 20:18 and was completely extinguished by 20:28.
According to official information, there were no casualties as a result of the incident. Currently, specialists are conducting an investigation into the causes of the fire.