Toshkent viloyatidagi ishlab chiqarish sexida yirik yong‘in chiqdi
5 ta yong‘in-qutqaruv ekipaji voqea joyiga etib borgan. Yong‘inni o‘chirishga bir soatdan ko‘proq vaqt sarflangan.
'Toshkent viloyatidagi ishlab chiqarish sexida yirik yong‘in chiqdi'ning rasmi
Toshkent viloyati FVBNing bergan xabariga ko‘ra, bugun, 8 noyabr kuni Toshkent viloyatining Zangiota tumanidagi ishlab chiqarish sexlaridan birida yong‘in sodir bo‘lgan.
Ma’lum qilinishicha, soat 10:46 da FVBga tumanning "Gulbog‘" MFYda joylashgan ishlab chiqarish sexlarining birida yong‘in sodir bo‘layotgani to‘g‘risida xabar kelib tushgan.
Shunga ko‘ra, 5 ta yong‘in-qutqaruv ekipaji soat 10:50 da yong‘in joyiga etib borib, hozirda yong‘inni bartaraf etish ishlari amalga oshirilmogda.
Tan jarohati olganlar to‘g‘risida ma’lumot kelib tushmagan.
Toshkent viloyati FVBNing qo‘shimcha qilishicha, yong‘in 11:40 da qurshab olingan. 11:58 da yong‘in to‘liq bartaraf etilgan.

According to the report from the Fire Safety Service of the Tashkent region, a fire occurred today, November 8, in one of the production workshops in the Zangiota district of the Tashkent region.
It was reported that at 10:46, the Fire Safety Service received information about a fire breaking out in one of the production workshops located in the "Gulbog" neighborhood of the district.
Accordingly, 5 fire rescue crews arrived at the fire scene at 10:50 and are currently carrying out fire extinguishing operations.
No information has been received about any casualties.
According to a subsequent report from the Fire Safety Service of the Tashkent region, the fire was contained at 11:40. The fire was completely extinguished at 11:58.