AQShda o'zbekistonlik fuqaro terrorizmda gumonlanib qo'lga olindi
U 2022 yilda O‘zbekistonda tahlikali tashkilotga aloqadorlik va internet orqali jihod g‘oyalarini targ‘ib qilganlikda gumonlanib, qidiruvga berilgan.
'AQShda o'zbekistonlik fuqaro terrorizmda gumonlanib qo'lga olindi'ning rasmi
Ma'lum bo'lishicha, fuqaro AQShga noqonuniy kirib kelganiga qaramay, rasman ishlash ruxsatnomasi olgan va Pensilvaniya shtatidan yuk tashuvchi haydovchilar uchun mo'ljallangan CDL litsenziyasiga ham ega bo'lgan.
U 2022 yilda O'zbekistonda tahlikali tashkilotga aloqadorlik va internet orqali jihod g'oyalarini targ'ib qilganlikda gumonlanib, qidiruvga berilgan.
Hozirda uning AQShda qo'lga olingani va unga nisbatan tergov harakatlari boshlangani ma'lum qilingan.

A US citizen of Uzbekistan was suspected of terrorism and arrested.
In 2022, he was suspected of belonging to an extremist organization and spreading jihadist ideas via the internet in Uzbekistan and was placed on the wanted list.
Image of 'A US citizen of Uzbekistan was suspected of terrorism and arrested.'
It is known that, despite entering the U.S. illegally, the citizen officially obtained a work permit and also possessed a CDL license intended for truck drivers from the state of Pennsylvania.
In 2022, he was suspected in Uzbekistan of being affiliated with a terrorist organization and promoting jihadist ideas via the internet, and a search was declared for him.
It has now been reported that he has been detained in the U.S. and investigative actions have been initiated against him.