AQSh Karib dengizida navbatdagi narkokema yo‘q qilindi
AQSh harbiylari Karib mintaqasida narkotrafik yo‘nalishida harakatlangan yana bir kemani nishonga oldi. Operatsiya mudofaa vazirining ko‘rsatmasi bilan amalga oshirilgan.
'AQSh Karib dengizida navbatdagi narkokema yo‘q qilindi'ning rasmi
AQShning Southern Spear qo'shma operativ guruhi 4 dekabr kuni narkotik tashiyotgani aniqlandan kemaga zarba berilganini ma'lum qildi. Janubiy qo'mondonlikka ko'ra, razvedka kema narkotrafik uchun mashhur yo'nalishda harakatlanganligi tasdiqlangach, mudofaa vaziri Pit Hegset buyruq bergan.
Hujum natijasida kemadagi "to'rt nafar narkoterrorchi" yo'q qilingani aytilmoqda.
Bu oxirgi oylarda AQShning mintaqadagi navbatdagi shunday operatsiyasi. Oktabrda Prezident Donald Trump Venesuella yaqinida narkokema yo'q qilinganini e'lon qilgan, oradan ko'p o'tmay, AQSh tomonga yo'nalgan yirik suvosti kemasi ham nishonga olingani aytilgandi.
Shundan so'ng Karib dengizida bir qator zarbalar berilgan, noyabr oyida esa Amerika aviatsiya zarba guruhi 4 ming harbiy xizmatchi bilan mintaqaga kirgani haqida xabar berilgandi.
Dunyo Bugun 11:47
'AQSh 30 dan ortik davlatga sayohat taqiqini kengaytiradi'ning rasmi
Dunyo Bugun 09:13
AQSh 30 dan ortik davlatga sayohat taqiqini kengaytiradi
Trump maʼmuriyati xavfsizlik sabablarini koʻrsatgan holda taqiq qoʻllaniladigan mamlakatlar roʻyxatini sezilarli kengaytirishni rejalashtirmoqda.
Dunyo 04.12.2025 18:53
Dunyo 04.12.2025 04:44
'Prezident Shavkat Mirziyoyev Rossiya delegatsiyasini qabul qildi'ning rasmi
Dunyo 03.12.2025 22:45
Prezident Shavkat Mirziyoyev Rossiya delegatsiyasini qabul qildi
Тошкентга Ҳукуматлараро комиссия йиғилишида иштирок этиш учун келган Денис Мантуров бошчилигидаги Россия делегацияси Президент томонидан қабул қилинди.

The United States has destroyed another drug vessel in the Caribbean Sea.
US military targeted another vessel moving along the drug trafficking route in the Caribbean region. The operation was carried out on the instructions of the defense minister.
Image of 'The United States has destroyed another drug vessel in the Caribbean Sea.'
The U.S. Joint Operational Group Southern Spear announced that on December 4, a strike was carried out on a vessel identified for drug trafficking. According to Southern Command, after intelligence confirmed the vessel was moving along a route notorious for drug trafficking, Defense Secretary Pete Hagerty ordered the operation.
It is reported that as a result of the attack, "four narco-terrorists" on board the vessel were eliminated.
This is the latest such operation by the U.S. in the region in recent months. In October, President Donald Trump announced the destruction of a narco-submarine near Venezuela, and not long after, it was reported that a large surface vessel bound for the U.S. was also targeted.
Since then, a series of strikes have been carried out in the Caribbean Sea, and in November it was reported that an American aviation strike group with 4,000 military personnel entered the region.
Image of 'Russia is gradually restricting access to foreign platforms.'
Image of 'The United States expands travel restrictions to more than 30 countries.'
The United States expands travel restrictions to more than 30 countries.
The Trump administration plans to significantly expand the list of countries subject to travel bans, citing national security reasons.