Belgiyalik 15 yoshli bola fizika bo‘yicha ikkinchi doktorlik darajasini oldi.
Belgiyada yashovchi 15 yoshli Loran Simons ikkinchi doktorlik darajasini qo‘lga kiritdi. U birinchi dissertatsiyasini 12 yoshida himoya qilgan. Hozirda Loran Myunxendagi Gelmgolts markazida uchinchi ilmiy darajasi ustida ishlamoqda, u tibbiyot va sun’iy intellekt uyg‘unligini o‘rganmoqda.
Lorunning oxirgi dissertatsiyasi nazariy kvant fizikasiga bag‘ishlangan, avval esa eksperimental fizika bo‘yicha himoya qilgan. Fotografik xotira va murakkab hodisalar o‘rtasidagi bog‘liqliklarni tezda aniqlish qobiliyati unga katta yordam beradi.
Ota-onalari so‘zlariga ko‘ra, Loran erta yoshdan g‘ayrioddiy qobiliyatlarini namoyon qilgan: 4 yoshida maktab, 6 yoshida gimnaziyaga kirgan, 9 yoshida universitetga qabul qilingan va 12 yoshida Maks Plank instituti tarixidagi eng yosh doktorant bo‘lgan.
Shuningdek, u Rim papasi bilan uchrashgan, Nobel mukofoti sovrindorlari bilan mulogot qilgan va dunyoning yetakchi ilmiy markazlarida nutq so‘zlagan. Loran, shuningdek, kartingda uchish, do‘stlari bilan kinoga borish va videoo‘yinlar o‘ynashni ham yaxshi ko‘radi.

15-year-old Laurent Simons, who lives in Belgium, has earned his second doctorate. He defended his first dissertation at the age of 12. Laurent is now working on his third academic degree at the Helmholtz Center in Munich, where he is studying the compatibility of medicine and artificial intelligence.
Laurent's latest dissertation was dedicated to theoretical quantum physics, while he previously defended one in experimental physics. His ability to quickly identify connections between photographic memory and complex phenomena is a great help to him.
According to his parents, Laurent demonstrated extraordinary abilities from an early age: he entered school at 4, gymnasium at 6, was admitted to university at 9, and at 12 became the youngest doctoral candidate in the history of the Max Planck Institute.
He has also met with the Pope, interacted with Nobel Prize winners, and given speeches at the world's leading scientific centers. Laurent also enjoys learning to drive go-karts, going to the cinema with friends, and playing video games.