Эртага қайси ҳудудларда қор ёғиши маълум бўлди
O'zgidromet 15 dekabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma'lumotlarini e'lon qildi. Unga ko'ra, dushanba kuni qator hududlarda qor yog'ishi mumkin.
Toshkent shahrida havo o'zgaruvchan bo'ladi, kechasi va ertalab yomg'ir yog'adi, qorga aylanishi mumkin. Kunduzi yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol g'arbdan 3-8 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 1-3 daraja iliq, kunduzi 3-5 daraja iliq bo'ladi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Tuman tushishi mumkin. Shamol g'arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 3-8 daraja sovuq, kunduzi 0-5 daraja iliq bo'ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Tuman tushishi mumkin. Shamol g'arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 2-7 daraja iliq bo'ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, kechasi va ertalab ba'zi joylarda yomg'ir yog'adi, ayrim joylarda qorga aylanishi mumkin. Tuman tushishi mumkin. Shamol g'arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi va kunduzi 0-5 daraja iliq bo'ladi.
Qashqadaryo, Surxondaryo viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, kechasi va ertalab ba'zi joylarda yomg'ir yog'adi. Tuman tushishi mumkin. Shamol g'arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 2-7 daraja iliq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo'ladi.
Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, kunning birinchi yarmida ba'zi joylarda yomg'ir yog'adi, ayrim joylarda qorga aylanishi mumkin. Tuman tushishi mumkin. Shamol g'arbdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 2-7 daraja iliq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo'ladi.
Respublikaning tog'oldi va tog'li hududlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, vaqti-vaqti bilan yog'ingarchilik (yomg'ir, qor), ba'zi joylarda kuchli bo'ladi. Tuman tushishi mumkin. Toshkent, Namangan viloyatlarining tog'li hududlarida qor ko'chishi havfi bor. Shamol g'arbdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi va kunduzi 0-5 daraja sovuq bo'ladi.
'Samarqandda fuqaro gazdan noqonuniy foydalanib, davlat byudjetiga 1,2 mlrd so‘mlik zarar yetkazdi.'ning rasmi
Jamiyat 14.12.2025 21:54
Samarqandda fuqaro gazdan noqonuniy foydalanib, davlat byudjetiga 1,2 mlrd so‘mlik zarar yetkazdi.
Ushbu fuqaro xonadonida issiqxona tashkil qilib, gazdan noqonuniy foydalanib kelgan.
Jamiyat 14.12.2025 19:03
'Янги йил муносабати билан пойтахтнинг бир қатор кўчаларида ҳаракат вақтинча чекланади'ning rasmi
Jamiyat 14.12.2025 17:59
Янги йил муносабати билан пойтахтнинг бир қатор кўчаларида ҳаракат вақтинча чекланади
Bayramda jamoat tartibini ta’minlash maqsadida harakat to‘xtatiladigan ko‘chalar nomi e’lon qilindi.
Jamiyat 14.12.2025 15:48
'Avtobusda chiptasiz yurgan qariyb 3000 yo‘lovchi jazolandı'ning rasmi
Jamiyat 14.12.2025 13:14
Avtobusda chiptasiz yurgan qariyb 3000 yo‘lovchi jazolandı
Toshkentda reyd tadbirlari davom etmoqda.
'2 yildan beri qidiruvda boʻlgan oʻzbekistonlik jinoyiy uyushma yetakchisi Turkiyada qoʻlga tushdi'ning rasmi

Uzhydromet announced the weather forecast for December 15. According to it, snow is possible in a number of regions on Monday.
In Tashkent city, the weather will be changeable, with rain at night and in the morning, possibly turning to snow. Precipitation is not expected during the day. The wind will be westerly at 3-8 meters per second. The temperature at night will be 1-3 degrees above zero, during the day 3-5 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible. The wind will be westerly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 3-8 degrees below zero, during the day 0-5 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible. The wind will be westerly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 2-7 degrees above zero.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning, possibly turning to snow in some areas. Fog is possible. The wind will be westerly at 7-12 meters per second. The temperature at night and during the day will be 0-5 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning. Fog is possible. The wind will be westerly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 2-7 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, with rain in some places in the first half of the day, possibly turning to snow in some areas. Fog is possible. The wind will be westerly at 5-10 meters per second. The temperature at night will be 2-7 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In the foothill and mountainous areas of the republic, the weather will be changeable, with intermittent precipitation (rain, snow), strong in some places. Fog is possible. There is a risk of avalanches in the mountainous areas of Tashkent and Namangan regions. The wind will be westerly at 7-12 meters per second. The temperature at night and during the day will be 0-5 degrees below zero.