“El-yurt umidi” jamg‘armasi iqtidorli va istiqbolli stipendiatlaridan biri Muhammad Yusuf Faxriddinovning bevaqt vafot etganini chuqur qayg‘u bilan ma’lum qildi”,—deya bildiradi Elvina Mustafina.
Muhammad Yusuf Faxriddinov AQShdagi Stony Brook universitetida kompyuter texnologiyalari va informatika yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatning 4-bosqichida tahsil olayotgan bo‘lgan. U jamg‘armaning namunaviy va istiqbolli stipendiatlaridan biri sifatida e’tirof etilgan.
Yaqinlari va do‘stlari uni maqsadga intiluvchan, ilm-fanga va Vatanga xizmat qilishni o‘z oldiga maqsad qilgan, iqtidorli yosh sifatida esga olmoqda.
Hozirda “El-yurt umidi” jamg‘armasi Tashqi ishlar vazirligi hamda konsullik idoralari bilan hamkorlikda holat yuzasidan barcha tafsilotlarni aniqlash ishlarini olib bormoqda. Marhumni Vatanga olib kelish bilan bog‘liq tashkiliy masalalar esa to‘liq nazoratga olingan.

"The 'El-yurt umidi' foundation announced with deep sorrow the untimely death of one of its talented and promising scholarship recipients, Muhammad Yusuf Fakhriddinov," says Elvina Mustafina.
Muhammad Yusuf Fakhriddinov had been studying in the 4th year of the bachelor's program in Computer Technology and Informatics at Stony Brook University in the USA. He was recognized as one of the foundation's exemplary and promising scholars.
Recently, his relatives and friends have been remembering him as a purposeful young talent, who set himself the goal of serving science and the Motherland.
Currently, the "El-yurt umidi" foundation, in cooperation with the Ministry of Foreign Affairs and consular offices, is working to clarify all the details regarding the circumstances. Organizational matters related to bringing the deceased back to the Homeland are fully under control.