Zelenskiy Yangi yil tabrigida Rossiya bilan tinchlikka umid bildirdi
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy Yangi yil munosabati bilan qilgan murojaatida tinchlikka ishonch bildirdi va ukrain xalqini birlikka chaqirdi.
'Zelenskiy Yangi yil tabrigida Rossiya bilan tinchlikka umid bildirdi'ning rasmi
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy Yangi yil tabrigida Rossiya bilan tinchlikka umid bildirdi. Davlat rahbarining murojaati uning Telegram kanalida e’lon qilindi.
"Biz tinchlikka ishonamiz, u uchun kurashamiz va u uchun mehnat qilamiz. Yangi yilingiz bilan, aziz ukrainaliklar!" — deyiladi Zelenskiyning rafiqasi Yelena bilan tushgan bayramona fotosurati ostidagi izohda.
Prezidentning ta’kidlashicha, yakunlanayotgan 2025 yil Ukraina fuqarolarining matonati, fidoyiligi va kundalik mehnatining yorqin namunasi bo‘ldi. U yangi yilda ham birlik, inson qadr-qimmati va milliy qadriyatlarni asrab-avaylash muhimligini qayd etdi.
Shu bilan birga, Rossiya prezidenti Vladimir Putin ham Yangi yil tabrigida Ukrainaga qarshi urushda g‘alaba qozonishga ishonch bildirib, harbiylarni bayram bilan qutladi.

In his New Year's address, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy expressed hope for peace with Russia. The head of state's address was published on his Telegram channel.
"We believe in peace, we fight for it, and we work for it. Happy New Year, dear Ukrainians!" — it says in the caption under a festive photo of Zelenskyy with his wife Olena.
According to the President's emphasis, the ending year 2025 was a vivid example of the resilience, dedication, and daily work of Ukrainian citizens. He also noted the importance of unity, human dignity, and preserving national values in the new year.
At the same time, Russian President Vladimir Putin, in his New Year's address, expressed confidence in victory in the war against Ukraine and congratulated the military on the holiday.