Aybdor deb topilgan shaxslarga ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.
Toshkent viloyati Yangiyo‘l shahrida yashovchi fuqarolar tomonidan itni so‘yib iste’mol qilish holati yuzasidan sud qarori chiqarildi. Joriy yilning 12 yanvar kuni ish Yangiyo‘l tumani jinoyat sudida ko‘rib chiqilgan.
“Mehr va oqibat” hayvonlarni himoya qilish jamiyati ma’lum qilishicha, Ichki ishlar organlari tomonidan huquqbuzarlarning shaxsi aniqlangan. Ma’lum bo‘lishicha, voqeada Yangiyo‘l shahrida yashovchi to‘rt nafar fuqaro ishtirok etgan: ulardan biri itni ushlab turgan, ikkinchisi so‘ygan, uchinchisi esa uning terisini shilib olgan. To‘rtinchi fuqaro it go‘shtini bo‘laklarga ajratib, tayyorlangan kabobni boshqalar bilan birga iste’mol qilgan.
Sud qaroriga ko‘ra, uch nafar fuqaro O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining 111-moddasi 2-qismi — hayvonlarga nisbatan shafqatsiz munosabatda bo‘lish bo‘yicha aybdor deb topilib, 10 sutkalik ma’muriy qamoq jazosiga hukm qilingan. To‘rtinchi shaxs esa jazoga tortilmagan.

Newlyweds who ate each other's flesh were imprisoned for 10 days.
A court decision was issued regarding the case of citizens slaughtering and consuming a dog in Yangiyo‘l city, Tashkent region. The case was reviewed on January 12 of this year in the Yangiyo‘l district criminal court.
According to the "Mehr va Oqibat" animal protection society, the identity of the offenders was established by internal affairs bodies. Reportedly, four citizens living in Yangiyo‘l city participated in the incident: one of them held the dog, the second slaughtered it, and the third skinned it. The fourth citizen cut the dog meat into pieces and consumed the prepared kebab together with others.
According to the court decision, three citizens were found guilty under Part 2 of Article 111 of the Code of Administrative Responsibility of the Republic of Uzbekistan — for cruel treatment of animals, and sentenced to 10 days of administrative detention. The fourth person was not prosecuted.