DXXning Namangan viloyati bo‘yicha boshqarmasi, Chegara qo‘shinlari va IIO xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda Andijon shahrida yashovchi ikki nafar fuqaro “o‘zbek-qirg‘iz” davlat chegarasining Uychi tumani hududidan o‘tayotgan vaqtida to‘xtatildi.
Tekshiruv natijasida ularning yuk sumkasidan 19 kg 169 gramm “gashish” moddasi aniqlandi, ashyoviy dalil sifatida olindi. Keyinchalik narkotikni olib ketish uchun kelgan yana bir hamshahari ham qo‘lga olindi.
Shuningdek, yana bir tezkor tadbirda Yangi Namangan tumanida yashovchi, muqaddam sudlangan ayol Marg‘ilondan yuborilgan 1 kg 953 gramm “gashish”ni qabul qilib olayotgan vaqtida ushlandi.
Hozirda ushbu shaxslarga nisbatan Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmogda.

During an urgent operation conducted in collaboration with the DIA's regional directorate for Namangan region, Border Troops, and Internal Affairs officers, two citizens residing in Andijan city were detained while crossing the state border area in the Uzbek-Kyrgyz Uychi district.
As a result of the inspection, 19 kg 169 grams of "hashish" substance were discovered in their travel bag and seized as material evidence. Subsequently, another compatriot who arrived to pick up the narcotics was also apprehended.
Furthermore, in another urgent operation, a previously convicted woman residing in Yangi Namangan district was caught while receiving 1 kg 953 grams of "hashish" sent from Margilan.
Currently, criminal cases have been initiated against these individuals under the relevant articles of the Criminal Code, and investigative actions are being carried out.