Darakchi.uz yangi tayinlovlar roʻyxatini bir joyga toʻpladi.
Prezident farmoniga muvofiq, Azizbek Ikromov O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vaziri lavozimiga tayinlandi. U avval Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan edi.
Botir Qudratxo‘jaev Tezkor-qidiruv departamenti boshlig‘i bo‘ldi Botir Bahromovich Qudratxo‘jaev IIVning birinchi o‘rinbosari – Tezkor-qidiruv departamenti boshlig‘i lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan Favqulodda vaziyatlar vaziri lavozimidan ozod etildi. U ilgari prokurorlik va Bosh prokuratura tizimida katta tajribaga ega bo‘lgan.
Bahodir Toshmatov Milliy gvardiya qo‘mondoni etib tayinlandi
Prezident farmoni bilan Bahodir Hamidovich Toshmatov Milliy gvardiya qo‘mondoni lavozimiga tayinlandi. Shu munosabat bilan u Xavfsizlik kengashi kotibi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi. U harbiy tajribasi va bilimlari bilan tanilgan, ilgari Mudofaa vaziri o‘rinbosari va Milliy xavfsizlik kengashi kotibi lavozimlarida faoliyat ko‘rsatgan.
Ichki ishlar vazirining ikki o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi
Ayubxon Rahmatullayev boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan IIVning birinchi o‘rinbosari – Tezkor-qidiruv departamenti boshlig‘i lavozimidan ozod etildi. Shuningdek, Davron Nazarmuhhammadov IIVning o‘rinbosari – Ma’naviy-ma’rifiy ishlar va kadrlar bilan ta’minlash departamenti boshlig‘i lavozimidan ozod qilindi.

Who came and who went after the president's reshuffle in the government?
In accordance with the President's decree, Azizbek Ikromov has been appointed to the position of Minister of Emergency Situations of the Republic of Uzbekistan. He previously served as the head of the Fergana Regional Department of Internal Affairs.
Botir Qudratkhujaev Became Head of the Rapid Search Department Botir Bahromovich Qudratkhujaev has been appointed as the First Deputy Minister of Internal Affairs – Head of the Rapid Search Department and, in this regard, has been released from the position of Minister of Emergency Situations. He previously had extensive experience in the prosecutor's office and the General Prosecutor's Office system.
Bahodir Toshmatov Appointed as Commander of the National Guard
By the President's decree, Bahodir Hamidovich Toshmatov has been appointed to the position of Commander of the National Guard. In this regard, he has been released from the position of Deputy Secretary of the Security Council. He is known for his military experience and knowledge, having previously served as Deputy Minister of Defense and Secretary of the National Security Council.
Two Deputy Ministers of Internal Affairs Released from Their Positions
Ayubkhon Rahmatullayev has been released from the position of First Deputy Minister of Internal Affairs – Head of the Rapid Search Department due to his transfer to another job. Also, Davron Nazarmukhammadov has been released from the position of Deputy Minister of Internal Affairs – Head of the Department of Spiritual, Educational Work and Personnel Support.