Umra safarlari vaqtincha kechiktiriladi
Yaqin Sharqdagı keskin vaziyat va havo makoniga qo‘yilgan cheklovlar sabab qator aviaqatnovlar bekor qilinmoqda.
O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi fuqarolarga ushbu hudud davlatlariga safarni vaqtincha rejalashtirmaslikni, u yerda bo‘lib turganlarga esa ehtiyotkorlikni kuchaytirishni tavsiya qildi.
Shu munosabat bilan O‘zbekiston musulmonlari idorasi va turoperatorlar tomonidan tashkil etilayotgan umra safarlari vaqtincha kechiktiriladi.
Xususan, 2026 yil 2 mart kuni rejalashtirilgan Toshkent-Jidda reysi ham ma’lum muddatga qoldirildi.
Aviaqatnovlar tiklanishi bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot rasmiy manbalar orqali beriladi, deyiladi xabarda.

A number of flights are being canceled due to the tense situation in the Middle East and restrictions imposed on airspace.
The Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan advised citizens to temporarily refrain from planning trips to the countries of this region and urged those already there to exercise increased caution.
In this regard, Umrah trips organized by the Muslim Board of Uzbekistan and tour operators are being temporarily postponed.
In particular, the Tashkent-Jeddah flight scheduled for March 2, 2026 has also been postponed for a certain period.
The report states that additional information regarding the resumption of flights will be provided through official sources.