Жанубий Кореяда ўзбекистонлик ишчи ҳалок бўлди
Chungnam provinsiyasidagi metall eritish zavodida yuz bergan baxtsiz hodisada 50 yoshli fuqaro yuk ko‘targich bilan to‘qnashib, materiallar ostida qolgan.
'Жанубий Кореяда ўзбекистонлик ишчи ҳалок бўлди'ning rasmi
Yonhap News Agency xabariga ko'ra, kecha — 8 mart kuni Seosan shahrining Jigok-myeon tumanida joylashgan metall eritish zavodida 50 yoshli O'zbekiston fuqarosi baxtsiz hodisa oqibatida halok bo'ldi.
Ma'lum qilinishicha, mahalliy vaqt bilan soat 21:46 atrofida Seosan Autovalley sanoat zonasidagi korxonada ishlayotgan erkak yuk ko'targich (forklift) bilan to'qnashib, ish materiallari ostida qolib ketgan.
Jabrlanganuvchi yurak to'xtashi holatida qutqarilib, 119 tez yordam xizmati tomonidan yaqin atrofdagi shifoxonaga olib borilgan. Biroq shifokorlar uning hayotini saqlab qola olmagan.
Qayd etilishicha, mazkur zavodda doimiy ishchilar soni 5 kishidan ortgani sababli hodisa "Og'ir sanoat baxtsiz hodisalarini jazolash to'g'risida"gi qonun doirasida ko'rib chiqilmogda.
Politsiya va mehnat organlari dastlabki taxminga ko'ra, yuk ko'targich haydovchisi harakat vaqtida oldinda turgan ishchini payqamay qolgan bo'lishi mumkinligini bildirib, hodisa yuzasidan tergov olib bormogda.

According to Yonhap News Agency, last night — on March 8, a 50-year-old Uzbek citizen died in an accident at a metal smelting plant located in Jigok-myeon, Seosan City.
It is reported that around 21:46 local time, a male worker at a factory in the Seosan Autovalley industrial zone collided with a forklift and was trapped under work materials.
The victim was rescued in cardiac arrest and taken to a nearby hospital by the 119 emergency service. However, doctors were unable to save his life.
It is noted that since the plant normally has more than 5 regular workers, the incident is being reviewed under the "Act on the Punishment of Serious Industrial Accidents."
The police and labor authorities stated that, according to a preliminary assumption, the forklift driver may have failed to notice the worker standing in front of him while moving, and are conducting an investigation into the incident.