“Manchester City”ning o‘zbekistonlik himoyachisi Abduqodir Husanov Angliya Premer ligasining 38-turidan o‘rin olgan “Aston Villa”ga qarshi bahs uchun qaydnomaga kiritilmadi.
Ma’lum qilinishicha, jamoa bosh murabbiyi Pep Guardiola ushbu uchrashuvda bir qator asosiy futbolchilarga dam berishga qaror qilgan. Shu sababli darvozabon Janluiji Donnarumma, himoyachilar Abduqodir Husanov va Mark Gehi, yarim himoyachi Rodri hamda hujumchi Erling Holand bahsni o‘tkazib yuboradi.
Shuningdek, uchrashuvda mavsum yakunida klubni tark etishi aytilgan Jon Stones va Bernardu Silva, shu bilan birga, jarohatdan tiklangan Ruben Diash, Natan Ake hamda kam o‘yin amaliyotiga ega futbolchilar maydonga tushishi kutilmoqda.
Ma’lumot uchun, “Manchester City” uchun mazkur o‘yin turnir jadvali nuqtai nazaridan ahamiyatli hisoblanmaydi. Shu bilan birga, bahs Pep Gvardiolaning klubdan so‘nggi uchrashuvi bo‘lishi aytilmoqda.

Abduqodir Husanov was not included in the match registration against Aston Villa.
It has been reported that the team's head coach Pep Guardiola has decided to give a number of key players a rest in this match.
Image of 'Abduqodir Husanov was not included in the match registration against Aston Villa.'
“Manchester City’s Uzbek defender Abduqodir Khusanov was not included in the squad for the match against “Aston Villa” in the 38th round of the English Premier League.
It was reported that the team's head coach Pep Guardiola decided to rest a number of key players for this match. Therefore, goalkeeper Gianluigi Donnarumma, defenders Abduqodir Khusanov and Marc Guehi, midfielder Rodri, and forward Erling Haaland will miss the match.
Also, John Stones and Bernardo Silva, who are said to leave the club at the end of the season, as well as Ruben Dias, Nathan Ake, who have recovered from injury, and players with less game time are expected to take the field in the match.
For information, this match is not considered important for “Manchester City” from the perspective of the tournament standings. At the same time, the match is said to be Pep Guardiola's last match with the club.