Superkompyuter O'zbekistonning JChdagi imkoniyatlarini baholadi
“Opta” superkompyuteri AQSh, Kanada va Meksikada bo‘lib o‘tadigan futbol bo‘yicha Jahon chempionatida ishtirok etuvchi terma jamoalarning imkoniyatlarini baholadi.
'Superkompyuter O'zbekistonning JChdagi imkoniyatlarini baholadi'ning rasmi
Unga ko'ra, O'zbekiston milliy terma jamoasining chempionlikni qo'lga kiritish ehtimoli 0,07 foiz deb ko'rsatilgan.
Prognozlarga ko'ra, musobaqa favoriti sifatida Ispaniya terma jamoasi qayd etilgan. Luis de la Fuente boshchiligidagi jamoaning chempion bo'lish imkoniyati 15,43 foizga baholangan.
Reytingda Fransiya terma jamoasi 12,54 foiz bilan ikkinchi, Angliya esa 10,88 foiz bilan uchinchi o'rinni egallagan.
O'zbekiston Osiyo mamlakatlari orasida beshinchi natijani qayd etgan. Qit'a jamoalari ichida Yaponiya (1,47 foiz), Janubiy Koreya (0,37 foiz), Eron (0,24 foiz) va Saudiya Arabistoni (0,07 foiz) yuqoriroq baholangan.
Ma'lumot uchun, O'zbekiston milliy terma jamoasi 26 may kuni AQShga yo'l oladi. Jamoa u yerda o'quv-mashg'ulot yig'ini o'tkazadi hamda 1 iyun kuni Kanada, 8 iyun kuni esa Niderlandiyaga qarshi o'rtoqlik uchrashuvlarida maydonga tushadi.

The supercomputer evaluated Uzbekistan's capabilities at the World Championship.
According to this, the Uzbekistan national team's probability of winning the championship is shown as 0.07 percent.
According to the forecasts, the Spanish national team is listed as the tournament favorite. The team led by Luis de la Fuente has been assessed with a 15.43 percent chance of becoming champion.
In the ranking, the French national team ranks second with 12.54 percent, while England ranks third with 10.88 percent.
Uzbekistan recorded the fifth-best result among Asian countries. Among the continent's teams, Japan (1.47 percent), South Korea (0.37 percent), Iran (0.24 percent), and Saudi Arabia (0.07 percent) were rated higher.
For reference, the Uzbekistan national team will depart for the United States on May 26. The team will hold a training camp there and will play friendly matches against Canada on June 1 and against the Netherlands on June 8.