Россияда болаларни жинсий зўрлаган ўзбекистонлик эркак қўлга олинди
Ўзбекистон фуқароси Москва вилоятида мудҳиш жиноят содир этгани маълум бўлди. Бу ҳақда Россиянинг “Московский комсомолетс” кундалик ижтимоий-сиёсий газетаси хабар берган.
Маълумотларга кўра, 38 ёшли эркак Рязан вилоятида эр-хотин билан уй ижарага олган. У фурсатдан фойдаланиб, шу йилнинг май ойида ушбу оиланинг икки ўғлини ўғирлаб, Москва вилоятидаги уйлардан 300 километр узоқликда чорвачилик фермасида ташландиқ қурилиш прицепида сақлаган. Болаларни бир неча ой давомида асирликда ушлаб, мунтазам равишда жинсий зўравонлик қилган.
Сентябр ойида жиноятчи қўлга олинган. Сўроқ пайтида педофил “болаларни асраб олмоқчи бўлгани учун уларни ўғирлагани” ва уларда “интим муносабатлар” борлигини айтди.
Ҳозирда мазкур ҳодиса юзасидан жинсий зўравонлик ва номақбул зўравонлик моддалари бўйича жиноий иш қўзғатилган.

A citizen of Uzbekistan has been found to have committed a heinous crime in the Moscow region. This was reported by Russia's "Moskovskiy Komsomolets" daily socio-political newspaper here.
According to the information, a 38-year-old man rented a house in the Ryazan region with a husband and wife. Seizing the opportunity, in May of this year, he kidnapped the couple's two sons and kept them in an abandoned construction trailer at a livestock farm located 300 kilometers away from their home in the Moscow region. The children were held captive for several months and were regularly subjected to sexual violence.
In September, the criminal was arrested. During the interrogation, the pedophile stated that he had kidnapped the children “with the intention of adopting them” and that there was an “intimate relationship” with them.