Ижтимоий тармоқда бир йигитнинг TikTok’да 100 мингта лайк учун отасини уришини айтгани акс этган видео тарқалганди. Ушбу ҳолат юзасидан тўпланган ҳужжатлар жиноят ишлари бўйича Чирчиқ шаҳар суди томонидан кўриб чиқилди.
Йигит видеони TikTok платформасига жойлаши, агар 200 минг лайк йиғса, отасини қариялар уйига юборишини ва ўзининг бу сўзларига жавоб беришини ҳам айтган.
Видео 1 ноябрь куни тасвирга олинган. У.С. исмли йигит видеони ҳазил тариқасида олганини, кутилмаганда тарқалиб кетганини билдирган.
2000 йилда туғилган фуқаро У.С. Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 183-моддасида (майда безорилик) кўрсатилган ҳуқуқбузарликни содир этишда айбдор деб топилиб, унга нисбатан 15 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

A video circulated in social media showing a young man claiming he would hit his father for 100,000 likes on TikTok spread. The documents regarding this case were reviewed by the Chirchik city court for criminal cases examined.
The young man placed the video on the TikTok platform, stating if it receives 200,000 likes, he would send his father to a nursing home and that he would stand by his words.
The video was filmed on November 1st. The young man named U.S. stated that the video was recorded as a joke and spread unexpectedly.
The citizen born in 2000, U.S., was found guilty of committing an offense indicated in Article 183 of the Administrative Offenses Code (minor hooliganism) and was sentenced to 15 days of administrative detention.